Юні ескурсоводи

Юні екскурсоводи

Тематика занять гуртка юних екскурсоводів спрямована на ознайомлення учнів з історією та культурою рідного краю, оволодіння значним колом знань, умінь і навичок, необхідних юному екскурсоводу, формування у школярів наукових інтересів і творчих здібностей, орієнтацію учнів на професію екскурсовода.

Дуже ефективним є використання екскурсій в навчальному процесі. На екскурсіях використовують такі педагогічні прийоми, як опис, пояснення, коментування, цитування, літературний монтаж та інші. Цікаві і змістовні екскурсії викликають активізацію пізнавальної діяльності учнів і дають значно кращі результати, ніж повсякденні уроки. На екскурсіях школярі не лише отримують знання, розширяють свій кругозір, а й відпочивають та оздоровлюються.

План занять побудований так, щоб перед гуртківцями стояла близька і доступна їм мета. Зміст занять поступово ускладнюється. Наприклад, від бесід про тематику екскурсій по рідному місту до збору матеріалів і складання екскурсійних маршрутів і текстів, а потім до самостійного проведення екскурсій. Теоретичні заняття чергуються з практичними. Під час канікул здійснюються екскурсії та подорожі. Їхня тривалість залежить від віку і підготовленості учасників, віддаленості району екскурсій, матеріальних затрат.

Методичний паспорт керівника гуртка

програма юні екскурсоводи

Екскурсія в музей "Етнографії" с. Новоселиця Виноградівського району

Екскурсія до Краєзнавчого музею м. ХустЕкскурсія в "Музей історії школи" СЗОШ І-ІІІ ст ім. А. Волошина