A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад позашкільної освіти "Центр дитячої та юнацької творчості "Сузір'я" Хустської міської ради

Підрозділ 2

У СВІТІ STEM – ОСВІТИ

Зараз, як ніколи, нашій країні потрібні люди, здатні приймати нестандартні рішення та творчо мислити. Здобуття сучасних професій потребує всебічної підготовки й отримання знань із різних освітніх галузей природничих наук, інженерії, технологій і програмування та інших напрямів, які охоплює STEM-освіта.

27 листопада 2023 року відбулося засідання методичної спільноти керівників гуртків науково-технічного, дослідницько-експериментального та соціально-реабілітаційного напрямів підрозділу №2 КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я» на тему «STEM- освіта в позашкіллі - шлях до майбутнього». Мета засідання - знайомство з теоретичними аспектами STEM - освіти, популяризація її ідей; заохочення педагогів до застосовування STEM - технології під час здійснення освітнього процесу.

ЗДНВР (підрозділ №2) Вікторія Кір’янова зосередила увагу присутніх на основних питаннях, які будуть розглянуті на засіданні, та акцентувала увагу на актуальності й важливості теми.

ЗДНМР Олена Андьол виступила з презентацією «Що таке STEM – освіта і чому вона така популярна?», ознайомивши членів МС з особливостями сучасного освітнього тренду STEM/STEAM-освіта, перевагами STEM-підходу, з моделлю реалізації технології дослідницького навчання.

Методист Центру Павло Сидяртов окреслив ряд завдань щодо упровадження в освітній процес проблемного навчання, прописаних у «Методичних рекомендаціях щодо розвитку STEM – освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2023-2024 н.р.».

З учасниками засідання проведено ділову гру «У світі STEM – освіти». Цікавими були вправи: «Теоретична розминка», «Треба-не треба», «Маркер», «Продовжте думку», «Педагогічний вольтметр».

Навчання «від практики до теорії»: робити своїми руками, бачити результати, здобувати знання, вдосконалювати уміння і навички, втілювати власні ідеї - все це може реалізувати STEM-освіта. Саме тому в рубриці «STEM – практика» учасникам було запропоновано виконати експерименти і зробити відповідні висновки. Проведені досліди були незвичні та цікаві: «Вода і музика», «Вода - мандрівниця», «Малювання мильними бульбашками», «Овочево-фруктова батарейка». Педагоги мали можливість ознайомитися, яким чином батарейки виробляють струм (експеримент із застосуванням овочів та фруктів); явищем капілярності; технікою малювання мильними бульбашками; прослідкувати залежність висоти звуку від звукових хвиль, що проходять через воду, взяту в різних об’ємах.

Валерій Ігнатко, керівник гуртків Центру, продемонстрував ряд цікавих експериментів, які можуть бути використані педагогами у роботі з дітьми: «Лава - лампа», «Чарівна кулька», «Невже закипить?», «Магія світла», а також поділився напрацюваннями із застосування елементів STEM-навчання на заняттях гуртків «Що? Де? Коли?».

Учасники ділової гри переконалися, що завдяки експериментам діти можуть здобути знання з математики, фізики, біології, медицини, історії, мистецтва, інженерії та інших напрямів.

Оксана Головко, директор Центру, висловила думку про те що, тема STEM - освіти в позашкіллі актуальна, адже експериментальна робота спонукає дитину до дослідження, розвиває здібності, стимулює пізнавальну активність, допитливість дитини, активізує сприйняття навчального матеріалу.

Учасники засідання дійшли висновку, що STEM-освіта – це спосіб допомогти сьогоднішнім дітям завтра стати новаторами, цілеспрямованими, творчими і надійними ланками команди, суспільства, країни. Така система освіти вчить жити в реальному швидкозмінному світі, вміти реагувати на зміни, критично мислити, бути творчою особистістю.

 

 

Сьогодні в глядацькій залі КЗПО «ЦДЮТ «Сузір’я»відбулося планове засідання з лідерами учнівського самоврядування закладів освіти. З метою лідерських навичок здобувачів освіти, виховання в них товариської взаємодопомоги, організаторських навичок, уміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму, творчого пошуку, ініціативи, залучення їх до основ управлінської діяльності, реалізації спільних проєктів, ініційованих здобувачами освіти. Під час якого був проведений тренінг «Стоп -булінг», і обговорено питання щодо відзначення заходів до Дня захисника та захисниць України.

 

Спільними зусиллями управління освіти, релігій та у справах національностей, управління культури, молоді та спорту, КЗПО «ЦДЮТ «Сузір’я», 3 травня 2023 року, організовано і проведено суперфінальну гру «Що? Де? Коли?» чемпіонату з інтелектуальних ігор сезону 2022-2023 років.

У суперфіналі брали Участь 12 найрейтинговіших команд студентської та учнівської ліг, а саме : «Медики-Ведмедики» та «Вакцина» Хустського базового медичного фахового коледжу, «Ерудити» Хустського лісотехнічного фахового коледжу , «Патріоти України» Хустського професійного ліцею, «Здоров’яки» та «Смайлики» Хустської ЗОШ І-ІІІст. №2, «Прийшов, побачив, переміг!», «Крилата юність», «Чомучки» та «Мисливці за успіхом» Хустського багатопрофільного ліцею №1 ім. І Магули, «Мудрики» Хустського НВК №1, «БЕМС» Хустської СШ І-ІІІст. №6.

У журі працювали: Тетяна Гайдур, спеціаліст управління культури, молоді і спорту, Тетяна Пригара, психолог Хустського професійного ліцею, Тетяна Іваненко, викладач Закарпатського фахового лісотехнічного коледжу, Ростислав Єгоров, викладач Хустського базового медичного фахового коледжу, Вікторія Кір’янова, заступник директора з навчально-виховної роботи та Олена Андьол, заступник директора з навчально-методичної роботи КЗПО «ЦДЮТ «Сузір’я».

Учасників гри вітали Світлана Косик , головний спеціаліст управління освіти, релігій та у справах національностей та Оксана Головко , директор КЗПО «ЦДЮТ «Сузір’я»,

Перше місце у суперфінальній грі виборола команда «Чомучки» Хустського багатопрофільного ліцею №1 ім. І Магули, на другому місці - команда «Смайлики» Хустської ЗОШ І-ІІІст. №2, а на третьому – команда «БЕМС» Хустської СШ І-ІІІст. №6.

Переможців нагороджено грамотами Хустської міської ради та заохочувальними призами.

Підведено підсумки відбіркового етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу

декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» 2023 р. Вихованці гуртків «Початкове технічне моделювання» та «Декоративно - ужиткове мистецтво» (Керівник Теслевич М.В.), представили на конкурс 56 робіт в різних номінаціях . За результатами оцінювання роботи вихованців отримали 48 призових місць.

Триває ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Цього разу свої проєкти інтелектуали представляють у відділеннях хімії та біології, екології та аграрних наук.

Конкурс-захист – подія року і проводиться з метою популяризації учнівської наукової творчості та забезпечує процес пошуку, здібних до наукової діяльності учнів які мріють реалізувати себе у царині науки та наукового дослідництва .

Тож сьогодні на огляд членам журі – науково-педагогічним працівникам ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, подано 56 учнівських досліджень. З них: по 7 проєктів у секціях загальна біологія та медицина, по6 проєктів у секціях охорона здоров’я і охорона довкілля та раціональне природокористування, по 5 проєктів у секціях агрономія та хімія, по 4 проєкти у секціях екологія, біологія людини, ботаніка, по три проєкти у секціях зоологія, лісознавство, 1 проєкт у секції селекція та генетика, 2 проєкти у секції технологія виробництва продукції тваринництва та ветеринарна медицина (вперше).

Результат кожного учасника II етапу конкурсу-захисту визначається за трьома складовими: заочне оцінювання науково-дослідницької роботи, оцінювання запису відеовиступу на конференції, та постерний захист, що проходить онлайн.

Мала академії наук – це стартовий майданчик, який дає учням перший досвід наукової діяльності, пошуку креативних рішень та презентації власних досягнень.

Вітаємо призерів:

Секція "Агрономія":

Сарай Тетяна Василівна- ІІІ місце, керівник гуртка Поган М.П.

Секція "Лісознавство":

Копанська Ірина Русланівна- ІІІ місце, керівник гуртка Бабич Н.М.

Секція "Технологія виробництва продукції тваринництва та ветеринарна медицина":

Сабов Дарина Дмитрівна- ІІ місце,керівник гуртка Станкович В.Д.

Секція "Ботаніка":

Бабич Євгенія Василівна- ІІ місце, керівник гуртка Бабич Н.М.

Секція "Зоологія":

Цугорка Василь Васильович- ІІІмісце, керівник гуртка Поган М.П.

У рамках Місячника педагогічної майстерності "Сучасно. Творчо. Компетентно", керівником гуртка "Основи фізіології людини» Бабич Н.М. проведено відкрите заняття на тему: «Значення дихання.Будова дихальної системи». Під час заняття вихованці ознайомились про значення дихання, процес, який необхідний для життя.

 

Благодійна акція «Смаколик для ЗСУ»

В цей нелегкий для країни час , кожен з нас старається внести свою часточку задля перемоги. Ось так і вихованці гуртка «Європейський клуб» вносять часточку своєї душі та солодкі подаруночки для підняття бойового духу наших захисників та захисниць. Слава ГЕРОЯМ !!!!!!!!

https://www.facebook.com/100023735465641/videos/868841751075232?idorvanity=1050517798448063

 

ЗВІТИ КЕРІВНИКІВ ГУРТКІВ ЗА І СЕМЕСТР 2022-2023 н.р.

https://Ігнатко В.М. "Гуртки інтелектуальних ігор"

https://Довганич Ю.В. Гурток "Науково -технічна творчість та винахідництво"

https://rКомяті В.Ю. Гуртки "Початкове технічне моделювання", "Юні дослідники", " Художня обробка деревини, випалювання, випилювання, різбленя, мозаїка по дереву"

https://Бабич Н.М. Гурток "Геометричне моделювання"

https://БАБИЧ Н.М. Гурток ""Основи фізіології людини"

https://Бабич Н.М. Гурток "Юні лісівники"

https://Бабич Н.М. Гурток "Лікарські рослини"

https://Клевець В.В. Гурток "Валеологія"

https://Клевець В.В. Гурток "Європейський клуб"

https://Мороз О.Ю. Гурток "Навчальні ігрові програми"

https://Ньорба Л.І. Гурток "Психологія"

https://Ньорба Л.І. Гурток "Соціологія"

https://Ньорба С.І. Гурток "Інтернет технології та WEB -дизайн"

https://Пилип М.А. Гуртки "Мистецтвознавство", "Фольклористика"

https://Поган М. П Гурток "Юні екологи"

https://Прокопів Н.В. Гуртки "Історичне краєзнавство"," Археологічне краєзнавство"

https://Станкович В.Д. Гурток "Біологія людини"

https://Теслевич М.В. Гурток "ПТМ"

https://Фетько В.Ю. Гурток "Юні оператори аматорської служби радіозвязку"

https://Станкович В.Д. Гурток "Основи науково-дослідницької діяльності"

 

 

 

 

 

РЕКЛАМА ГУРТКІВ

https://ПОЛОЖЕННЯ про ПІДРОЗДІЛ №2

https://ДОСЯГНЕННЯ підрозділу№2

 

 

 

Річні звіти 2021-2022 н.р.

Гурток "Геометричне моделювання;

Гурток "Зологія,Ботаніка";

Гурток "Юні лісівники"

Гурток "Загальна біологія"

Гурток "Інтелектуальні ігри"

Гурток "Стань творцем свого життя"

Гурток "Валеологія"

Гуртки "Художня обробка деревини:випилювання, випалювання,  різьблення, мозаїка по дереву»,«Початкове технічне моделювання»,«Юні винахідники»

Гурток "Соціологія"

Гурток "Психологія"

Гурток "Internet-технології та WEB-дизайн"

Гурток "Юні екологи"

Гурток "Літературна творчість"

Гуртоки "СПОРТИВНА РАДІОПЕЛЕНГАЦІЯ", "ОПЕРАТОРИ КОЛЕКТИВНОЇ РАДІОСТАНЦІЇ"

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора